14 Ağustos 2015 Cuma

Lee Min Ho'nun yıllara göre saç stilleri

Yine çooook uzun bir ara vermek ''zorunda'' kalsam da içimde ki yazma aşkı henüz son bulmuş değil ki yine kendimi burada buldum :) Aslına bakarsanız bu yazıyı bir hafta önce bloğa koyacaktım ama internetimde bir aksaklık olunca bugüne nasipmiş :)

Nasıl bir Lee Min Ho manyağı olduğumu bloğumu takip ediyorsanız biliyorsunuzdur :) Lee Min ho'nun yıllar içinde denediği saç şekillerinin bazılarını ya çok beğendim ya da hiç beğenmedim.
Gelin yıllar içinde yaptığı saç şekillerine birlikte göz atalım :)

2006
(Secret campus)


2006 yılı 19 yaşında bir çıtır olarak Lee min ho'nun daha altın çağlarına gelmeden önceki zamanlarına denk geliyor.
Açıkçası o zamanlarda Lee min ho'yu bırakın Kore ile Japonyanın ayrı bir millet olduklarından bile haberim olduğunu sanmıyorum :) Lee min ho bile daha 19unda çıtırında biriymiş tabi haliyle ben daha bebe sayılırım onun yanında 5 yaş fark var sonuçta :) Hem internet falan hak getire o zaman.

Neyse konuya dönersek,Lee Min Ho'nun bu hallerini gördükçe kendisini aşırı derece de Pokemonda ki ''Ash'' karakterine benzettim.Birazdan cebinden topunu çıkarıp ''saldır Pikachuuuu'' diyecekmiş gibi duruyor :) Fazla elektrikten etkilenip saçları o halde diken diken olmuş olabilir :)

2007
( I am Sam)


Lee min ho'cuğum bu dizide eski sevgili Park min young'la oynamışlar ama daha o zaman aralarında bir şey olmamış nedense.Hem Park min young başroldeyken,Min hocuğum oralara gelememiş daha.

Bu saç modeli bir önceki senede ki faciaya göre gayet iyi duruyor.Hem baby faceyi hem saçıyla tam bir liseli ergen gibi görünüyor cidden :) Ama bu hali bir çok saç şekline göre gayet iyi bence.

2008
(But I don't know too)


2008'e gelindiğinde Lee Min ho hala liseli hallerinden kurtulamamış ve hala başrolü kapamamış gibi görünüyor.Bu saç tarzı bir öncekiyle nerdeyse aynı.O yüzden bir sonraki seneye bakalım :)

2009
(Boys Over Flowers)


2009 yılı Lee Min ho'nun yıldızının parlamaya başladığı yıl olmuş.Kendisi Boy Over Flowers'ta başrolü kaparak altın çağları yaşamaya başladıysa da saç biçimiyle yıllar içindeki en fena saç stiline sahip olduğu yıl aynı zamanda :)
Dizi için yapılmış olsa da kalın maşayla yapılan o kıvırcıklara diziyi izlerken de hiç anlam veremedim.Sanırım daha düzgün kıvırcaklar için de her seferinde çok da fazla uğraşmak istemediler:)İşte Lee min ho'nun bu saçını gördüğümde verdiğim tepki :P


Neyse ki dizi biter bitmez normal haline dönmüşte genç kızların sevgilisi olmaya(:P)yakışan bir modelle karşımıza çıkmış <3

2010
(Personal Taste)


İşte benim Lee min ho'nun saçını en bi en en beğendiğim zaman :) Zaten kendisini ilk bu diziyle tanımıştım.İzlediğim ikinci Kore dizisiydi.Liseli ergen rollerini oynamaya bırakıp bir mimarı canlandırdığı ilk rol.Çoğu kişiye göre City Hunter'daki saç şekli en iyisiyken benim favorim ise bu saç biçimi.
Lee min ho'ya kendi orjinal rengi olan siyah çok yakışıyor bence.Hem saçlarını böyle havaya dikip kullandığı tek yıl herhalde:/ Genelde yatırıyor saçları çünkü..

2011
(City Hunter)


Bir çok kişinin favorisi olan City Hunter'daki saç modeli.Açıkçası Personal Tastede ki hali favorim olsa da bu modelini de çok beğeniyorum.
Saçları boya olmasına rağmen gayet iyi duruyordu.Saçını ilk bu kahve tonunda gördüğümde biraz garip gelmişti ama sonradan alışmıştım.Çok uzun ya da çok kısa olmayan bu modelle hem de alnına düşen perçemlerle gayet hoş görünüyordu.

2012
(Faith)


Lee min ho'nun görüp görebileceğimiz en uzun saçlı hali bu herhalde :) Eski dönemde bir komutan olduğu için saçı bu şekildeydi.Dizide sonradan başka bir model kullandı.Buradaki saçı kendisinin değil kaynaktı zaten ama kendisini eski dönem dizisinde izlemekte güzeldi.Belki tekrardan oynar böyle bir dizide.

2013
(The Heirs)


Min ho'nun hiç hoşlaşmadığım saç şekillerinden biri.Yine saçlar kahverengi ama bu dizide daha da açık kahverengiydi.Kaşlarını da nedense alıyorlardı.Dudağınıda kaç kere besbelli bir pembe renge boyamışlardı.Çocuğu zorla çirkin yaptılar yani anlayacağınız.
Zaten aradan baya uzun zaman geçtikten sonra 26 yaşında yeniden bir liseliyi canlandırmıştı.Yok yok ne diziye ne de Min ho'nun bu hallerine ısanabildim.Anlayacağınız hiiiiçç mi hiç beğenmedim bu halini.Kuş öldü beybi.

2014
(Lee min ho hayran buluşması)


En boş geçen yılı sanırım 2014.Hayran buluşmasından bir fotoğraf buldum.Gördüğünüz üzere saçları koyu kahve ve yine yatırılmış.Çok büyük bir değişiklik yok.

2015
(Kore turizm tanıtımı)


Lee min ho'nun bu sene içerisinde sadece filmi Gangnam Blues çıktı.Onun dışında dizi yapacak gibi durmuyor bu senede.İnşallah en kısa sürede sahalara geri döner.
Geçenlerde Lee min ho'nun oynadığı Kore Turizmi tanıtım videosunu izledim.Gördüğünüz üzere Min ho saçları apaçık bir kahveye boyamış.Bana fındık kabuğu rengi gibi geldi.Yine saçlar yatırılmış.Bu saç rengini ve modelini hiç mi hiç beğenmedim!O ne öyle ya..Çocuğu nasıl çirkinleştireceğiz diye mi uğraşıyorlar anlamadım.Bu sene içerisinde yine bir kaç değişiklik yaptı ama umarım bu şekilde bırakmaz saçlarını.

Anlayacağınız Min ho'cuğumun son yıllarda denediği saç modellerini hiç beğenmedim.Bu gidişle sosyal medya üzerinden bir protesto başlatcam.''Lee min ho saçını havaya dik'' diye:) Saçları siyaha boyamasa da daha makul bir renk olur ama kesinlikle saçları havaya dikmesi lazım.En yakışanı o çünkü :)Sizin Lee Min ho'nun saçlarından en çok beğendiğiniz hangisi? Ya da şöyle olsa daha iyi olabilirdi dediğiniz bir şey var mı? Merak ediyorum.Pamuk eller klavyeye :)10 yorum:

 1. Ay lee min ho'nun saçlarına ben de çokça takılırım ve en sevdiğim hali city hunter'dakidir. Zaten en sevdiğim dizisi de o :) Yakın arkadaşım yeni kore fanı olduğu için kıvırlara hala aşık ama city hunter'ı izletince döneceğine eminim :) Lmh'nun başlardaki saçları tam bir japon saç sitili faciası bunu da belirtiyim :D Eğlenceli-bilgilendirici- bir yazı olmuş ellerine sağlık ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Başlarda Japon stili yapıyorlardı demek ki.Bunu da öğrenmiş oldum :)

   Sil
 2. Ben Kore erkek saç stillerinden toptan nefret ediyorum :D Ama genel olarak dalgalı saçlar çoğu aktöre yakışıyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazı dizilerde kendilerini anime karakterlerine benzetmeye çalışıyorlar ama o da herkese yakışmıyor işte..Son zamanlarda da yakışan yakışmayan herkes boyatıyor saçları..Mesele Min ho ya da her renk yakışmıyor ama gel de anlat:)

   Sil
 3. Ben de dik saçlı halini seviyorum ya. Bütün Koreliler yatırıyor zaten. Azıcık farklılık olsun. :p

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi ya biraz daha avrupayi ve hoş duruyor o şekilde bence :)

   Sil
 4. Vallahi aradığım yazıyı yazmışsın. Lee min ho ve saçları tam böyle uzun uzadıya gülünecek yazı. Süpersin.
  Saçlarına gelirsek ki Bof öncesine yorum yapamıyorum nutkum tutuldu. ben eskilerini hiç kurcalamamıştım ergen lmh bana bakıyor, ben onlara bakamıyorum şu an :) Bof sonrasına gelirsek diyorum ki.. Bof candır, Faith döver, Heirs süper, city hunter efsane, personel taste eh işte.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lee Min Ho'yu da bugün rüyamda gördüm hayr olsun :P
   Personal Taste benim en favorim ya..Hatta ilk gördüğümde o dizideydi ve bu çocuk nasıl Koreli???? demiştim:D

   Sil
 5. Ben The Heirs tan sonraki saç şekillerini seviyorum siyah rengi yakışıyo ama kahve renginin tonları daha çok yakışıyor ve aralarında en çok sevdiğim favorim The Heirs takı saç şekli

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende tam tersi çok fazla saç rengini açınca sevemedim bir türlü :)

   Sil