3 Eylül 2016 Cumartesi

Sephora'da Güney Kore Markası Tony Moly!


Pşştt orada kimse var mı?
Merhabalar herkese yeniden!
Neredeyse bir ay kadar süre geçmiş bloga yazı girmeden.Bunu görünce benim gözler aynen böyleO.O
Acaba bu kız toptan mı gitti? Yazıda girmiyor ben daha bakmayayım bunun bloguna diyenlere diyorum ki:
Hiç bir yere kaybolmayınnnn!!! Ben burdayımm.Şimdilik öyle gitmeye falan niyetim yok.Teknik sıkıntılardan dolayı yine biraz süreyi fazla uzattım diyelim..Hatta çenem düşmüşken onu da açıklayayım.Aslında bundan 2-3 hafta öncesine kadar Kore'de çektiğim bir videoyu editleyip bloga koyma niyetindeydim.Sonra video için saatlerce uğraştım fakat programın azizliğine uğrayıp video türünü değiştiremediğim için o videoyu da yayınlayamadım :( O yazıyı yayınlicam diye kafaya takınca,özensiz bir yazı yazmak istemeyince artı bir de iş yoğunluğu da eklenince blogda aksadı gitti işte:/ Neyse,eğer bir sıkıntı olmazsa belki sık sık değil ama düzenli olarak yazı girme niyetindeyim.Fighting!!
(Bu arada bana güzel bir video editleme programı önerecek olan var mı? Movie maker çalışmıyor bende..Başka önerisi olan varsa bekliyorum..)
Bu kadar çene düşüklüğünden sonra asıl konuya gireyim artık :) Öncelikle belirteyim ki bu bir reklam yazısı değildir :) 
Baya her yerde duyuruldu fakat hala bilmeyenler için bu yazıyı yazmak istedim.Güney Kore'nin ünlü markası Tony Moly artık Sephora'da!
Sephora, büyük ihtimalle Kore hayranlarını göz önüne alarak markayı Türkiye'ye getirmiş.Geçen mağazaya gittiğimde ürünlere biraz bakma fırsatım oldu.Tabi ki ilk dikkatimi çeken şey,ürünlerin boyutlarına göre pahalı gelmiş olması.Küçük boyların bir tık büyükleri bile 30 TL'dan başlıyor.Fakat bilindiği üzere Sephora pahalı bir marka..İnternetten değilde direk yerinden almak isteyenler için güzel bir seçenek.Çok fazla da çeşit yok ama ilk aşama için yine de iyi.Tony Moly'nin sevimli ürünlerini görünce benimde Etude House'dan almış olduğum panda krem geldi aklıma..Bu koreliler sevimli şeylere ne kadar takık değil mi? Pandayı ayrı bir seviyorlar sanırım:)

Tony Moly'le ilgili en güzel anım ise çalışanlarının çok sevimli olmasıydı.Güney Kore'ye gittiğim dönemde reklamlarında Super Junior oynuyordu ve kızlar posterlere baktığımı görünce''İster misiniz?''diye sorup hemen bir tanesini vermişti.Çok şekerdi yahu..Ben de oradan şu ünlü dudak maskelerinden almıştım..


Tabi ki de paketini bile atmadım :))
Koreliler böyle her yere sevimli mesajlar yazmayı çok seviyorlar.Küçük keklerin üzerinde de ''seni özledim'', ''seni seviyorum'', ''çok güzelsin'' tarzında yazılar oluyordu :)
Bu arada paketi geri dönüşüme uygun bir paketmiş ve doğaya zarar vermiyormuş..Bakın ben bunu 4,500 Won'a almışım.Şu an 12 TL gibi bir tutara tekabül ediyor.Fakat  o dönem kurlar biraz daha düşüktü..Güney Kore'ye gitmenin en güzel kısmı bu ürünleri direk satış noktasından öyle yüksek fiyatlara almamış olmak sanırım *.*


Bir de Gratis'te Holika Holika isimli bir Kore markası gördüm ama ilk defa duydum diyebilirim.Bir fikrim yok o ürün hakkında.
Tony Moly alacak ya da almış olanlar var mı? Almış olanlar beğendiniz mi ürünleri? Gerçi insan sırf ambalajlarından dolayı bile almak istiyor..Mağazaya girince gözünden kalpler çıkan emoji gibi oluyorsun :)


2 yorum: